П`ятниця, 07.05.2021
Вітаю Вас Гість | RSS

Козятинська районна бібліотека для дітей
"Чарівне дитинство"Меню сайту

Думаю

Форма входу

Історія бібліотеки

Першою завідуючою новоутвореної бібліотеки стала Н.А. Коляда, з лютого 1949 р. її очолила Г.М. Гімельрайх, яка незмінно працювала в ній 39 років.

До 1951 р. бібліотека двічі переселялась з одного невеличкого приміщення в інше і лише в 1951 р. отримала окреме приміщення з 6 кімнат (154 кв.м.).

В 1961 р. бібліотека вважається кращою в області по обслуговуванню дітей, а в 1967 р. їй присвоєно почесне звання "Культурно-освітня установа відмінної роботи”.

В жовтні 1988 р. для центральної районної бібліотеки для дітей було споруджено за народні кошти методом "народної будови” спеціальне приміщення, де дитячій – виділили 5 кімнат площею 604 кв.м. Тут вона знаходиться і понині.

З жовтня 1988 р. бібліотека перейшла в новозбудоване приміщення.

Займала 5 кімнат: 2 абонементи, 2 читальних зали для молодших і старших школярів і книгосховище з книжковим фондом більше 36 тис. книг. Працювало 5 бібліотекарів спеціальною освітою.

В 1989 р. бібліотеку очолила Коновалова Г.В., яка пропрацювала завідуючою по 2003 р. до виходу на пенсію.

Її замінив новий молодий спеціаліст Вакса Т.В., яка працювала до 2008 р. та змінила місце роботи.

Цього ж року на посаду завідуючої районної бібліотеки для дітей призначено Фещук Людмилу Леонідівну.

Економічні негаразди в країні вплинули на стан кадрів в бібліотеці. Почалися скорочення.

Вони розуміють, що бібліотеці, аби вижити й існувати далі, треба заявити про себе як соціальну установу, котра може забезпечити якісне та оперативне задоволення інформаційних потреб користувачів. Саме тому колектив постійно перебуває у творчому пошуку.

Уже більш зручні і комфортні умови одержали читачі та бібліотекарі.

Вона забезпечує потреби навчально-виховного процесу, надає допомогу учням в опануванні знаннями з навчальних предметів, виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомитись із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними.

Бібліотека проводить літературні свята і подорожі, турніри та ігри-конкурси, художньо-пізнавальні, творчі, мистецькі години, зустрічі з цікавими людьми, тощо. Щорічно проходить Тиждень дитячої книги.

В бібліотеці понад 17 років працює літературно-мистецький клуб "Дев’ять Муз” для 5-9 класів, який об’єднує читачів, котрі цікавляться поезією, наукою, мистецтвом.

Діє гурток "Всезнайко”, до якого залучені діти 3-4 класів шкіл міста, можна стати артистом лялькового гуртка.

Козятинська районна бібліотека для дітей сьогодні працює у співдружності з офіційними та громадськими організаціями, сприяючи учбово-виховному процесу підростаючого покоління:

з районним та міським відділами освіти, з ЗОШ міста та району, дошкільними закладами, з центром дитячої та юнацької творчості, школами мистецтв, тощо. Спільно з ними проводяться традиційні та інноваційні заходи з популяризації літератури та реклами можливостей бібліотеки в сучасних умовах.

Велика увага приділяється юним користувачам у набутті бібліотечно-бібліографічних знань та умінь, в поповненні інформації про рідний край, місто і визначних людей Козятинщини, молоді поетичні таланти.
Наш YouTube канал

Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Copyright MyCorp © 2021